V tabulce je uveden obsah živin (kalorií, bílkovin, tuků, sacharidů, vitamínů a minerálních látek) na 100 gramů jedlé části.
| Živina | Číslo | Norma** | % normy ve 100 g | % normy ve 100 kcal | 100% normální |
| Kalorická hodnota | 77 kCal | 1684 kCal | 4.6% | 6% | 2187 g |
| Proteiny | 2 g | 76 g | 2.6% | 3.4% | 3800 g |
| Tuky | 0.4 g | 56 g | 0.7% | 0.9% | 14000 g |
| Sacharidy | 16.3 g | 219 g | 7.4% | 9.6% | 1344 g |
| Organické kyseliny | 0.2 g | ~ | |||
| Dietní vlákna | 1.4 g | 20 g | 7% | 9.1% | 1429 g |
| Voda | 78.6 g | 2273 g | 3.5% | 4.5% | 2892 g |
| Ash | 1.1 g | ~ | |||
| Vitamíny | |||||
| Vitamín A, RE | 3 μg | 900 μg | 0.3% | 0.4% | 30000 g |
| beta karoten | 0.02 mg | 5 mg | 0.4% | 0.5% | 25000 g |
| Vitamín B1, thiamin | 0.12 mg | 1.5 mg | 8% | 10.4% | 1250 g |
| Vitamín B2, riboflavin | 0.07 mg | 1.8 mg | 3.9% | 5.1% | 2571 g |
| Vitamín B4, cholin | 11 mg | 500 mg | 2.2% | 2.9% | 4545 g |
| Vitamin B5, pantotenik | 0.3 mg | 5 mg | 6% | 7.8% | 1667 g |
| Vitamín B6, pyridoxin | 0.3 mg | 2 mg | 15% | 19.5% | 667 g |
| Vitamín B9, folát | 8 μg | 400 μg | 2% | 2.6% | 5000 g |
| Vitamín C, askorbová | 20 mg | 90 mg | 22.2% | 28.8% | 450 g |
| Vitamin E, alfa tokoferol, TE | 0.1 mg | 15 mg | 0.7% | 0.9% | 15000 g |
| Vitamín H, biotin | 0.1 μg | 50 μg | 0.2% | 0.3% | 50000 g |
| Vitamin K, fylochinon | 1.9 μg | 120 μg | 1.6% | 2.1% | 6316 g |
| Vitamín PP, NE | 1.8 mg | 20 mg | 9% | 11.7% | 1111 g |
| Niacin | 1.3 mg | ~ | |||
| Macronutrienty | |||||
| Draslík, K | 568 mg | 2500 mg | 22.7% | 29.5% | 440 g |
| Vápník, Ca | 10 mg | 1000 mg | 1% | 1.3% | 10000 g |
| Křemík, Si | 50 mg | 30 mg | 166.7% | 216.5% | 60 g |
| Hořčík, Mg | 23 mg | 400 mg | 5.8% | 7.5% | 1739 g |
| Sodík, Na | 5 mg | 1300 mg | 0.4% | 0.5% | 26000 g |
| Síra, S | 32 mg | 1000 mg | 3.2% | 4.2% | 3125 g |
| Fosfor, P | 58 mg | 800 mg | 7.3% | 9.5% | 1379 g |
| Chlor, Cl | 58 mg | 2300 mg | 2.5% | 3.2% | 3966 g |
| Stopové prvky | |||||
| Hliník, Al | 860 μg | ~ | |||
| Bor, B | 115 μg | ~ | |||
| Vanad, V | 149 μg | ~ | |||
| Železo, Fe | 0.9 mg | 18 mg | 5% | 6.5% | 2000 g |
| Jód, I | 5 μg | 150 μg | 3.3% | 4.3% | 3000 g |
| kobalt, spol | 5 μg | 10 μg | 50% | 64.9% | 200 g |
| Lithium, Li | 77 μg | ~ | |||
| Mangan, Mn | 0.17 mg | 2 mg | 8.5% | 11% | 1176 g |
| Měď, Cu | 140 μg | 1000 μg | 14% | 18.2% | 714 g |
| Molybden, Mo | 8 μg | 70 μg | 11.4% | 14.8% | 875 g |
| Nikl, Ni | 5 μg | ~ | |||
| Rubidium, Rb | 500 μg | ~ | |||
| Selen, Se | 0.268 μg | 55 μg | 0.5% | 0.6% | 20522 g |
| Stroncium, Sr | 9.28 μg | ~ | |||
| Fluor, F | 30 μg | 4000 μg | 0.8% | 1% | 13333 g |
| Chrome, Cr | 10 μg | 50 μg | 20% | 26% | 500 g |
| Zinek, Zn | 0.36 mg | 12 mg | 3% | 3.9% | 3333 g |
| Zirkonium, Zr | 3.03 μg | ~ | |||
| Stravitelné sacharidy | |||||
| Škrob a dextriny | 15 g | ~ | |||
| Mono- a disacharidy (cukry) | 1.3 g | ~ | |||
| Glukóza (dextróza) | 0.6 g | ~ | |||
| Sacharóza | 0.6 g | ~ | |||
| Fruktóza | 0.1 g | ~ | |||
| Základní aminokyseliny | 0.72 g | ~ | |||
| Arginin * | 0.1 g | ~ | |||
| Valine | 0.122 g | ~ | |||
| Histidin * | 0.03 g | ~ | |||
| Isoleucin | 0.086 g | ~ | |||
| Leucin | 0.128 g | ~ | |||
| Lysin | 0.135 g | ~ | |||
| Metionin | 0.026 g | ~ | |||
| Methionin + Cystein | 0.05 g | ~ | |||
| Treonin | 0.097 g | ~ | |||
| Tryptofan | 0.028 g | ~ | |||
| Fenylalanin | 0.098 g | ~ | |||
| Fenylalanin + tyrosin | 0.19 g | ~ | |||
| Vyměnitelné aminokyseliny | 1.172 g | ~ | |||
| Alanin | 0.097 g | ~ | |||
| Kyselina asparagová | 0.25 g | ~ | |||
| Glycin | 0.1 g | ~ | |||
| Kyselina glutamová | 0.262 g | ~ | |||
| Prolin | 0.092 g | ~ | |||
| serin | 0.128 g | ~ | |||
| Tyrosin | 0.09 g | ~ | |||
| Cystein | 0.023 g | ~ | |||
| Nasycené mastné kyseliny | 0.088 g | max. 18.7 г | |||
| 14:0 Myrista | 0.002 g | ~ | |||
| 16:0 Palmitic | 0.071 g | ~ | |||
| 18:0 Stearic | 0.015 g | ~ | |||
| Mononenasycené mastné kyseliny | 0.166 g | min. 16.8 г | 1% | 1.3% | |
| 16:1 palmitolejová (ud) | 0.005 g | ~ | |||
| 18:1 oleic (ud) | 0.16 g | ~ | |||
| Polynenasycené mastné kyseliny | 0.082 g | od 11.2 do 20.6 | 0.7% | 0.9% | |
| 18:2 Linolevaya (ud) | 0.08 g | ~ | |||
| 18:3 linolenová (ud) | 0.082 g | ~ | |||
| Omega-3 mastné kyseliny | 0.093 g | od 0.9 do 3.7 | 10.3% | 13.4% | |
| Omega-6 mastné kyseliny | 0.08 g | od 4.7 do 16.8 | 1.7% | 2.2% |
Energetická hodnota Brambory je 77 kcal.
- Kus = 100 g (77 kcal)
Hlavní zdroj: Skurikhin I.M. atd. Chemické složení potravin. Více.
** Tato tabulka ukazuje průměrné normy vitamínů a minerálů pro dospělého. Pokud chcete znát normy na základě vašeho pohlaví, věku a dalších faktorů, pak použijte aplikaci Moje zdravá strava.
Obsah
- Produktová kalkulačka
- Kalorická analýza produktu
- Kolik kcal v bramborách. Kalorická tabulka brambor pro různé zpracování
- Kolik kalorií je ve smažených bramborách. Výhody smažených brambor
- Kolik je 100 gramů vařených brambor. Kolik kalorií ve vařených bramborách
- Kolik kalorií je v bramboru ve slupce. Co je užitečné Vařené brambory ve slupce (ve slupce), slupce, bez přidání soli
- Kolik kalorií mají brambory v troubě. Dietní vlastnosti:
Produktová kalkulačka
Většina potravin nemůže obsahovat celou škálu vitamínů a minerálů. Proto je důležité jíst různé potraviny, které uspokojí potřeby těla na vitamíny a minerály.
Kalorická analýza produktu
Poměr bílkovin, tuků a sacharidů:
Znáte-li podíl bílkovin, tuků a sacharidů na kalorickém obsahu, můžete pochopit, jak produkt nebo strava splňuje standardy zdravé výživy nebo požadavky konkrétní stravy. Například americké a ruské ministerstvo zdravotnictví doporučují 10–12 % kalorií z bílkovin, 30 % z tuků a 58–60 % ze sacharidů. Atkinsova dieta doporučuje nízký příjem sacharidů, i když jiné diety se zaměřují na nízký příjem tuků.
Pokud je vydáno více energie, než je dodáno, tělo začne využívat tukové zásoby a tělesná hmotnost klesá.
Získejte více informací a uskutečněte to s naším bezplatným online kurzem.
Zjistěte svůj dodatečný výdej kalorií na trénink a získejte podrobná doporučení zcela zdarma.
Brambory bohaté na vitamíny a minerály jako: vitamín B6 – 15%, vitamín C – 22,2%, draslík – 22,7%, křemík – 166,7%, kobalt – 50%, měď – 14%, molybden – 11,4, 20%, chrom – XNUMX %
- Vitamin B6 podílí se na udržování imunitní odpovědi, procesech inhibice a excitace v centrálním nervovém systému, na přeměně aminokyselin, metabolismu tryptofanu, lipidů a nukleových kyselin, přispívá k normální tvorbě červených krvinek, udržuje normální hladina homocysteinu v krvi. Nedostatečný příjem vitaminu B6 je doprovázen snížením chuti k jídlu, porušením stavu kůže, rozvojem homocysteinémie, anémie.
- vitamin C podílí se na redoxních reakcích, fungování imunitního systému, podporuje vstřebávání železa. Nedostatek vede k lámavosti a krvácení dásní, krvácení z nosu v důsledku zvýšené propustnosti a křehkosti krevních kapilár.
- Draslík je hlavním intracelulárním iontem zapojeným do regulace vodní, kyselé a elektrolytové rovnováhy, podílí se na procesech nervových vzruchů, regulaci tlaku.
- Silikon je obsažena jako strukturální složka ve složení glykosaminoglykanů a stimuluje syntézu kolagenu.
- Kobalt je součástí vitaminu B12. Aktivuje enzymy metabolismu mastných kyselin a metabolismu kyseliny listové.
- Měď je součástí enzymů, které mají redoxní aktivitu a podílejí se na metabolismu železa, stimuluje vstřebávání bílkovin a sacharidů. Podílí se na procesech zásobování tkání lidského těla kyslíkem. Nedostatek se projevuje porušením tvorby kardiovaskulárního systému a kostry, rozvojem dysplazie pojivové tkáně.
- Molybden je kofaktorem mnoha enzymů, které zajišťují metabolismus síru obsahujících aminokyselin, purinů a pyrimidinů.
- Chrome podílí se na regulaci hladiny glukózy v krvi, zvyšuje účinek inzulínu. Nedostatek vede ke snížení glukózové tolerance.
Kompletního průvodce nejzdravějšími potravinami najdete v aplikaci Moje zdravá strava.
Energetická hodnota nebo kalorie je množství energie uvolněné v lidském těle z potravy při trávení. Energetická hodnota produktu se měří v kilokaloriích (kcal) nebo kilojoulech (kJ) na 100 gramů. produkt. Kilokalorie, která se používá k měření energetického obsahu potravin, je také známá jako „potravinová kalorie“, takže předpona kilo se často vynechává, když se odkazuje na kalorie v (kilo)kaloriích. Podrobné tabulky energetické hodnoty ruských výrobků si můžete prohlédnout zde.
Nutriční fakta – obsah sacharidů, tuků a bílkovin ve výrobku.
Nutriční hodnota potravinářského výrobku – soubor vlastností potravinářského výrobku, za jehož přítomnosti jsou uspokojeny fyziologické potřeby člověka v potřebných látkách a energii.
Vitamíny, organické látky potřebné v malých množstvích ve stravě jak lidí, tak většiny obratlovců. Syntéza vitamínů je obvykle prováděna rostlinami, nikoli zvířaty. Denní lidská potřeba vitamínů je pouze několik miligramů nebo mikrogramů. Na rozdíl od anorganických látek se vitamíny ničí silným zahřátím. Mnoho vitamínů je nestabilních a „ztrácejí se“ během přípravy nebo zpracování jídla.

Vypočítává poměr kalorií, bílkovin, tuků, sacharidů a také vitamínů a minerálů v závislosti na pohlaví, věku, hmotnosti a úrovni fyzické aktivity.




Kalkulačka ideální hmotnosti, index tělesné hmotnosti, výpočet koridoru kalorií, doporučení pro snížení, akční plán.


Index tělesné hmotnosti (BMI, BMI) je hodnota, která umožňuje posoudit míru souladu mezi hmotností člověka a jeho výškou, a tím nepřímo posoudit, zda je hmotnost nedostatečná, normální nebo nadváha.

Potravinová kalkulačka vám umožní snadno vidět klady a zápory produktu a pomůže vám vytvořit zcela vyvážený jídelníček.
Kolik kcal v bramborách. Kalorická tabulka brambor pro různé zpracování
| Brambory | 80 kcal |
| Mladý brambor | 61 kcal |
| Brambory vařené v sáčku | 74 kcal |
| Brambory, oloupané, vařené | 82 kcal |
| Smažené brambory | 192 kcal |
| sušené brambory | 298 kcal |
| Rustikální brambory | 315 kcal |
| Hranolky | 505 kcal |
| Vařené brambory s máslem | 127 kcal |
| Vařené brambory v mléce | 97,2 kcal |
| Vařené brambory s houbami | 102 kcal |
| Vařené brambory s rostlinným olejem a česnekem Bramborová kaše | 124,7 kcal 133 kcal |
Koncentrace vody v suchých bramborách je minimální, a proto se zvyšuje obsah kalorií v produktu na 100 g. Možná jste si všimli, že nejvyšší obsah kalorií mají hranolky. Proč? Takový pokrm se smaží ve velkém množství rostlinného oleje, který se při vaření vsákne do brambor. Vše je logické, kořenová zelenina vařená na oleji je nejkaloričtější.

Pokud jde o nutriční přínosy, mladé brambory jsou nejvíce obohacené a bohaté na mikro a makro prvky. A obsahuje minimální počet kalorií. Jak tento produkt připravit, aby si zachoval své vlastnosti? Nejlepší ze všeho je uvařit ho v uniformě a neloupat, ale jednoduše naplnit olejem s mladou cibulkou a bylinkami. Proč neuklízet? Protože kůra hlíz obsahuje největší množství látek užitečných pro tělo. Samozřejmě, před vařením by měly být kořenové plodiny důkladně omyty v tekoucí vodě.

Ačkoli jsou smažené brambory nejběžnější v rozlehlých oblastech ruské země, jsou pro lidské tělo nejméně užitečné. Proto je lepší uchýlit se k takovému ošetření hlíz čas od času, zřídka. Ve stravě malých dětí by smažené brambory v zásadě neměly být. Takové jídlo vyvolá v malém organismu vývoj onemocnění gastrointestinálního traktu.
Smažená vysoce kalorická jídla a zdravé stravování jsou neslučitelné pojmy. Pokud tedy nechcete být snadný, ale žít bohatý, aktivní a zajímavý život, ve kterém není místo pro lenost a nemoci, pak by se váš jídelníček měl skládat z čerstvého ovoce a zeleniny a různých dušených a vařených jídel. .

Níže je několik tipů, které vám pomohou zachovat většinu živin obsažených v bramborách:
- Hlízy musíte naplnit malým množstvím vody, protože vitamíny obsažené v bramborách jsou rozpustné ve vodě a velké množství tekutiny při vaření přispívá k jejich zničení.
- Je nemožné, aby se brambory silně rozvařily na vysokém ohni.
- Oloupané brambory můžete uchovávat ve vodě ne déle než 20 minut. V opačném případě většina látek užitečných a nezbytných pro člověka zůstane ve vodě a bude nalita do kanalizace.
- Nevařte hlízy s otevřeným víkem. Nechte malý otvor pro únik páry. Brambory by se měly vařit na mírném ohni.
Kolik kalorií je ve smažených bramborách. Výhody smažených brambor
- Vitamin B1 je součástí nejdůležitějších enzymů metabolismu sacharidů a energie, dodává tělu energii a plastické látky a také metabolismus aminokyselin s rozvětveným řetězcem. Nedostatek tohoto vitaminu vede k vážným poruchám nervového, trávicího a kardiovaskulárního systému.
- Vitamin B2 se podílí na redoxních reakcích, zvyšuje citlivost barev na vizuální analyzátor a adaptaci na tmu. Nedostatečný příjem vitaminu B2 je doprovázen narušením stavu kůže, sliznic, zhoršeným světlem a viděním za šera.
- Vitamin B5 se podílí na metabolismu bílkovin, tuků, sacharidů, metabolismu cholesterolu, syntéze řady hormonů, hemoglobinu, podporuje vstřebávání aminokyselin a cukrů ve střevě, podporuje funkci kůry nadledvin. Nedostatek kyseliny pantotenové může vést k poškození kůže a sliznic.
- Vitamin B6 se podílí na udržování imunitní odpovědi, na procesech inhibice a excitace v centrálním nervovém systému, na přeměně aminokyselin, metabolismu tryptofanu, lipidů a nukleových kyselin, přispívá k normální tvorbě červených krvinek, k udržení normální hladina homocysteinu v krvi. Nedostatečný příjem vitaminu B6 je doprovázen snížením chuti k jídlu, porušením stavu kůže, rozvojem homocysteinémie, anémie.
- Vitamin C se podílí na redoxních reakcích, fungování imunitního systému, podporuje vstřebávání železa. Nedostatek vede k lámavosti a krvácení dásní, krvácení z nosu v důsledku zvýšené propustnosti a křehkosti krevních kapilár.
- Vitamin PP se podílí na redoxních reakcích energetického metabolismu. Nedostatečný příjem vitamínů je doprovázen porušením normálního stavu kůže, gastrointestinálního traktu a nervového systému.
- Železo je součástí různých bílkovin, včetně enzymů. Podílí se na transportu elektronů, kyslíku, zajišťuje vznik redoxních reakcí a aktivaci peroxidace. Nedostatečná konzumace vede k hypochromní anémii, deficitu myoglobinu atonii kosterního svalstva, zvýšené únavě, myokardiopatii, atrofické gastritidě.
- Kobalt je součástí vitaminu B12. Aktivuje enzymy metabolismu mastných kyselin a metabolismu kyseliny listové.
- Mangan se podílí na tvorbě kostí a pojivové tkáně, je součástí enzymů podílejících se na metabolismu aminokyselin, sacharidů, katecholaminů; nezbytné pro syntézu cholesterolu a nukleotidů. Nedostatečná konzumace je provázena zpomalením růstu, poruchami v reprodukčním systému, zvýšenou křehkostí kostní tkáně, poruchami metabolismu sacharidů a lipidů.
- Molybden je kofaktorem mnoha enzymů zapojených do metabolismu aminokyselin, purinů a pyrimidinů obsahujících síru.
- Chrom se podílí na regulaci hladiny glukózy v krvi, zvyšuje účinek inzulínu. Nedostatek vede ke snížení glukózové tolerance.
Kolik je 100 gramů vařených brambor. Kolik kalorií ve vařených bramborách
Energetická hodnota a obsah kalorií vařených brambor ve třech hlavních složkách: bílkoviny, tuky a sacharidy nám umožňují vidět, že ty druhé jsou v něm nejvíce. Ale nenechte se tímto závěrem vyděsit: sacharidy v bramborách jsou klasifikovány jako „rychlé“. A přesto se doporučuje užívat v první polovině dne až do oběda včetně, nezařazujte jej do večeře.
Během procesu tepelného zpracování se může obsah kalorií v pokrmu buď zvýšit, nebo snížit. V případě brambor platí první možnost: ve velkém bramboru 60 kcal na 100 g, zatímco u vařeného „v uniformě“ (bez loupání) se údaj mírně zvýší na 68 kcal na 100 g. Ale kalorie obsah brambor vařených bez slupky, bude již 82 kcal na stejných 100 g. Co se týče pečených v troubě nebo na ohni, zde hodnota vyskočí až na 130 kcal.
Z hlediska fitness výživy jsou optimální tyto tři možnosti: pečené, „v uniformě“ a jen vařené brambory, jejichž obsah kalorií nepřekračuje normu. Na smažené (velké množství oleje) a zpracované na hranolky se dává tukový kříž: obsah kalorií láme všechny rekordy a cholesterol se ozývá. A aby se výše uvedené tři nestaly nudnými a kalorie vařených brambor v kombinaci s jinými produkty nepoškodily, stojí za to studovat nejbezpečnější recepty. Ostatně i zde je k dispozici široká škála, neomezující se pouze na jeden „drcený“.
Kolik kalorií je v bramboru ve slupce. Co je užitečné Vařené brambory ve slupce (ve slupce), slupce, bez přidání soli
- Vitamin B6 se podílí na udržování imunitní odpovědi, na procesech inhibice a excitace v centrálním nervovém systému, na přeměně aminokyselin, metabolismu tryptofanu, lipidů a nukleových kyselin, přispívá k normální tvorbě červených krvinek, k udržení normální hladina homocysteinu v krvi. Nedostatečný příjem vitaminu B6 je doprovázen snížením chuti k jídlu, porušením stavu kůže, rozvojem homocysteinémie, anémie.
- Draslík je hlavním intracelulárním iontem zapojeným do regulace vodní, kyselé a elektrolytové rovnováhy, podílí se na vedení nervových vzruchů a regulaci tlaku.
- Železo je součástí různých bílkovin, včetně enzymů. Podílí se na transportu elektronů, kyslíku, zajišťuje vznik redoxních reakcí a aktivaci peroxidace. Nedostatečná konzumace vede k hypochromní anémii, deficitu myoglobinu atonii kosterního svalstva, zvýšené únavě, myokardiopatii, atrofické gastritidě.
- Mangan se podílí na tvorbě kostí a pojivové tkáně, je součástí enzymů podílejících se na metabolismu aminokyselin, sacharidů, katecholaminů; nezbytné pro syntézu cholesterolu a nukleotidů. Nedostatečná konzumace je provázena zpomalením růstu, poruchami v reprodukčním systému, zvýšenou křehkostí kostní tkáně, poruchami metabolismu sacharidů a lipidů.
Kolik kalorií mají brambory v troubě. Dietní vlastnosti:
Jaký je obsah kalorií v pečených bramborách, jaké má dietní vlastnosti, to vše je velmi zajímavé pro ty, kteří vedou zdravý životní styl, sledují své zdraví a postavu. Na tyto otázky se tedy pokusíme odpovědět v následujícím článku.

Brambory jsou jedním z nejoblíbenějších produktů v Rusku. Je nejen chutnou a snadno uvařitelnou zeleninou, ale také bohatým zdrojem mikroprvků a lehce stravitelných škrobů.
Obsahuje velké množství draslíku, železa, hořčíku, fosforu, vápníku, vitamínů C, B a také esenciálních aminokyselin a pektinů.
Bramborový protein tuberin je nejcennější ze všech rostlinných proteinů.
Má vysokou biologickou aktivitu a svým složením připomíná bílkovinu lidského mléka.
Bramborová dieta podporuje hloubkovou očistu střev, zlepšuje činnost kardiovaskulárního systému, normalizuje krevní tlak, pomáhá zvládat stresové situace a zvyšuje fyzickou aktivitu. Je prakticky neškodný a nemá žádné zvláštní kontraindikace. Bramborové diety by se měly zdržet pouze těhotné ženy a kojící matky.
Při provádění dne vykládky brambor je velmi důležitý výběr brambor a jejich příprava. Musí se uvařit nebo upéct ve slupce a teprve poté oloupat. Musíte si koupit čerstvé brambory: mají málo sacharidů, ale hodně bílkovin. Z bílkovin se ale tuky netvoří, takže lepší se z takové zeleniny nedá. A přibírají hlavně z brambor, které jsou již několik měsíců skladovány a během této doby nashromáždily velké množství škrobu.
Brambory pečené v troubě jsou považovány za zdravější než vařené. Na jeho přípravu budete potřebovat středně velké brambory, přibližně stejně velké – pro rovnoměrné vaření.
Brambory dobře omyjeme, otřeme a necháme oschnout. Troubu předehřejte na 200 °C. V tuto chvíli sušené brambory na několika místech propíchneme párátkem a potřeme solí a olivovým nebo slunečnicovým olejem. Poté rozložíme na plech vyložený alobalem a dopečeme asi 50 minut (teplota trouby se sníží na 160 °C). Stůl se podává horký.





